• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Nordplus

Nordplus

Iš Nordplus projekto veiklų Latvijoje sugrįžus…

          Nordplius projektas – tai galimybė bendradarbiauti Šiaurės ir Baltijos šalių švietimo institucijoms. Projekte dalyvauja  Baltijos šalys (Lietuva, Latvija, Estija), Šiaurės šalys (Danija, Islandija, Norvegija, Švedija, Suomija), autonominės Šiaurės šalių sritys (Grenlandija, Farerų salos ir Alandų Salos). Pagrindiniai tikslai – bendros Šiaurės-Baltijos šalių švietimo erdvės kūrimas, inovatyvių produktų, procesų sklaida švietime, Šiaurės šalių kalbų sklaida, bendro supratimo apie Šiaurės-Baltijos šalių kalbas ir kultūrą didinimas. 

          Lubanoje (Latvija) 2022 m. spalio 16-22 d. vyko pirmasis Nordplus jaunimo mobilumo projekto „5 C – klasės pokyčiai keičia klimato pokyčius“  Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos, Estijos Räpinos gimnazijos ir Latvijos Lubanos vidurinės mokyklos mokinių ir mokytojų delegacijų susitikimas. Pirmąją dieną buvo pristatyta Lubanos mokykla, dalyviai pasakojo apie save ir savo pomėgius. Vėliau susipažinta su Lubanos miestu. Vakare priešais mokyklos pastatą mokinių laukė priimančios šeimos. Antroji diena prasidėjo nuo projekto logotipų kūrimo. Vyko 3 integruotos pamokos: inžinerijos, biologijos ir socialinių įgūdžių. Po pietų aplankytas didžiausią Baltijos šalyse medelynas. Projekto dalyviai į miestą grįžo pėsčiomis, pakeliui aplankydami akmenų parką. Žygis –  daugiau nei dešimt kilometrų. Trečiadienis –  Lubanos meno mokykloje, amatų centre ir mokykloje vykusiose kūrybinėse dirbtuvės, kuriose mokiniai kūrė erdvines sages, dalyvavo vėlimo užsiėmimuose, tapė  medžiaginius maišelius. Lankytasi Lubānamitrāja informaciniame centre, dalyvauta orientacinėse veiklose, gaminti papuošalai. Pabuvota vandens turizmo centre „Bāka“ ir Teirumnieku pelkių take bei prie didžiausio Latvijos ežero Lubanos. Ketvirtadienis – tiriamoji ekspedicija su Māri Olti, žymiausiu Latvijos žurnalistu, fotografu, biologu, keliautoju  Eagles miškuose. Pokalbį apie mūsų projektą galima išgirsti ir Latvijos radijo laidoje „Žalias kampelis“. Kūrybinės dirbtuvės prabėgo Latvijos valstybiniame miškų Kalsnavos medelyne kuriant rudeninius lapus iš popieriaus. Paskutinę projekto dalyviai dieną projekto dalyviai gamino nacionalinius latvių patiekalus, žaidė orientacinius žaidimus, disko golfą pažintiniame Aiviekstesozoli. Paskutiniame vakare susirinkta bendram koncertui su dainomis ir šokiais. Buvo galima pasidžiaugti mokinių darbų paroda, balsuoti už geriausią projekto logotipą. Mokyklos direktorė įteikė  sertifikatus. Skambėjo šilčiausi padėkos, atsisveikinimo žodžiai. Visi vaišinosi skanėstais, kuriuos paruošė ne tik projekto dalyviai, bet ir Lubanos mokyklos  mokiniai ir jų tėveliai. Balandžio mėnesį Lietuvos ir Latvijos delegacijos vyks į antrąjį susitikimą Estijos Räpinos mieste.

         Nordplus projekto projekto „5C – klasės pokyčiai keičia klimato pokyčius“  pirmojo susitikimo metu Baltijos šalių mokiniai gilino žinias įvairiuose mokomuosiuose dalykuose, susipažino su kaimyninių šalių  kultūra. Mokytojai tarpusavyje bendradarbiavo keičiantis gerąja patirtimi, plėtojo naujų švietimo, ugdymo idėjų, metodų ir darbo būdų pažinimą.

                            Sandra Petkuvienė, projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja,

                                                  Ramutė Zorienė, etikos mokytoja,

                                                  Robertas Matutis, technologijų mokytojas.

Skip to content