• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Naujienos
Pilietiškumo pamoka

Pilietiškumo pamoka

Birželio 14-ąją Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje vyko pilietiškumo pamoka, skirta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų tragiškiems įvykiams ir netektims atminti.

Progimnazijos mokiniai integruotų pamokų metu gilino pilietinę kompetenciją, aiškindamiesi skaudžius žmonijos praeities ir dabarties įvykius.

Gyvenimo trapumą ir mokėjimą gyventi ir dūžtančiose formose, kaip sakė rašytojas V. Mačernis, pilietiškumo pamokoje aptarė progimnazijos darbuotoja, ukrainietė, kuri su dukra nuo karo Ukrainoje pradžios gyvena Lietuvoje, vyras likęs tėvynėje. Ji mokiniams sakė, kad ukrainiečiai paliko savo namus ne todėl, kad jiems ten blogai, o todėl, kad ten mirtis. Mes čia tam, kad išgyventume. Mylime savo namus ir norime ten sugrįžti, kai bus ramybė“. Jautrios kalbos mokiniai klausėsi ukrainiečių ir lietuvių kalbomis.

Ukrainietės nusipaveikslavo prie progimnazijos fojė eksponuotos gilzės nuo šaudmens, gynusio Ukrainos žemę, kuri buvo įteikta Ukrainos Dolynos savivaldybės mero Ivan Dyriv Šiaulių rajono merui Česlovui Greičiui.

Birutė Šufinskienė,
progimnazijos direktoriaus
pavaduotoja ugdymui

Skip to content