• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Naujienos
Minint Kovo 11-osios šventę įteikta profesoriaus K. Mateckio premija

Minint Kovo 11-osios šventę įteikta profesoriaus K. Mateckio premija

     Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje kovo 6 dieną vyko tradicinis renginys „Lietuva brangi“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kurio metu jau nuo 2015 metų paskelbiama, kas tapo profesoriaus K. Mateckio įsteigtos premijos laureatu.

        Šventę pradėjo keturi šventiškai nusiteikę penktokai, kurie deklamuodami J. Marcinkevičiaus ir J. Degutytės eiles priminė visiems susirinkusiems, kokia graži ir brangi mums visiems yra mūsų tėvynė. Renginio vedėjos, šeštokė Ugnė ir aštuntokė Adrijana, pasveikino visus su artėjančia švente, Kovo 11-ąja, ir pakvietė visus tradiciškai sugiedoti Lietuvos himną. 5c klasės mokinė Paulina Gaučiūtė padeklamavo savo kūrybos eilėraštį apie gimtąją kalbą, primindama, kokia skambi ir melodinga yra lietuvių kalba. O Urtės (8c) ir Rusnės (7с) duetas, jautriai atlikęs V. Kernagio dainą ,,Baltas paukštis“, nuskraidino visus į apmąstymus.

       Sveikinimo žodį susirinkusiems skyrė mūsų mokyklos direktorė Auksė Rasilavičienė. Sveikindama visus su Kovo 11-ąja direktorė pasidžiaugė, kad į šios šventės paminėjimą susirinko jaunimas, mūsų progimnazijos mokiniai. Taip pat buvo pasidžiaugta, kad šiandien bus įteikta profesoriaus K. Mateckio premija, kurią gauti pretendavo nemažas būrys mokinių, kurie parodė savo puikius pasiekimus tiek dalykinėje, tiek popamokinėje veikloje.

           Minint Lietuvos Nepriklausybės atkūrimo dieną smagu mokykoje sulaukti ypatingų svečių. Dažnai mūsų mokyklos renginiuose dalyvauja Lietuvos Respublikos seimo narė Rima Baškienė ir jos padėjėja Ada Grakauskienė. Viešnios džiaugėsi iniciatyviais mokiniais, kurie savo sumanymais, savo įvairiomis veiklomis garsina Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklą, Kuršėnų miestą ir Lietuvą. Mūsų mokyklos direktorei Rima Baškienė įteikė atminimo dovaną-paveikslą, kuriame pavaizduota Juozo Zikaro sukurta statula ,,Laisvė“.

     Po nuotaikingų mokyklos ansamblio atliktų dainų ,,Žuvų šakelė“ ir ,,Žvaigždelė“ popietės organizatorė mokytoja Sandra Petkuvienė pakvietė į sceną keturias aštuntų klasių mokines, kurios buvo nominuotos prof. K. Mateckio premijai gauti. Tai 8b klasės mokinės Agnetė Švambarytė, Teodora Kaveckaitė, Urtė Janulytė bei 8c klasės mokinė Gytė Liaudanskaitė. Mokytoja susirinkusiuosius trumpai supažindino su merginų pasiekimais. Ne kartą buvo paminėta,
kad šios merginos stropios mokinės, kurios gali džiaugtis ne tik puikiais mokymosi rezultatais, bet ir puikiais pasiekimais meno ir sporto srityse. Profesoriaus K. Mateckio premija šiemet atiteko 8b klasės mokinei Anetei Švambarytei. Visas merginas sveikino gausus būrys draugų, tėveliai, buvę ir
esami mokytojai. Taip pat visos nominantės buvo apdovanotos mokyklos bei seimo narės Rimos Baškienės įsteigtomis dovanomis.

       Nuskambėjus dar vienai puikiai mokyklos ansamblio atliktai dainai „Mano Lietuva“ renginio organizatorė Sandra Petkuvienė padėkojo visiems prisidėjusiems prie šios gražios šventės rengimo: mokytojai Alinai už mokinių paruošimą eilėraščių kompozicijai, mokytojai Vaidai už gražias ir nuotaikingas ansamblio dainas, mokytojams Robertui, Deimantei, Gražinai ir Laimai už salės papuošimus.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Žaneta Gineitienė

Skip to content