• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Naujienos
Pamokos Šiaulių miesto savivaldybėje

Pamokos Šiaulių miesto savivaldybėje

       Gegužės 24 d. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 6b klasės mokiniams Šiaulių miesto savivaldybėje vyko istorijos, matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros bei karjeros ugdymo pamokos.

         Pirmiausia mokiniai susipažino su miesto istorija, vėliau su savivaldos struktūra, sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba Šiaulių  miesto savivaldybėje. Vicemeras Justinas Šėgžda supažindino mokinius su Šiaulių miesto istorija, vėliau papasakojo, kokios yra jo darbo funkcijos: koordinuoti bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis, rengti svečių priėmimus, analizuoti ir teikti siūlymus įvairiais politiniais klausimais. Mokiniai apsilankė tarybos posėdžių salėje, ,,pasimatavo“ mero kėdę. Specialistė Rigita Tijūnaitienė papasakojo apie miesto koordinavimo skyriaus darbuotojų veiklą. Skyriuje nuolat skamba skambutis, miesto gyventojai kreipiasi įvairiais klausimais, informuoja apie viešosios tvarkos pažeidimus arba praneša apie avarines situacijas mieste. Mokiniai išklausė trumpą  statistinių duomenų ataskaitą, sužinojo, kokie dažniausiai pateikiami pranešimai, kokios didžiausios problemos mieste, kaip  sprendžiamos problemos. Mokiniams patiko stebėti, kaip vaizdo kameros fiksuoja judėjimą įvairiose miesto vietose.

         Po vizito savivaldybėje mokiniai aplankė saulės miesto garsiąją skulptūrą -,,Šaulį“, kuris dar vadinamas auksiniu berniuku ir yra įsikabarojęs į aukščiausio Lietuvoje saulės laikrodžio viršūnę. Taip pat Talkšos ežero pakrantėje mokiniai apžiūrėjo Lietuvos rekordų knygoje įrašytą didžiausią gyvūno skulptūrą -,,Geležinę lapę“.

         Mokiniai dėkoja Domo tėčiui E. Liaudanskui, kuris dirba Šiaulių miesto savivaldybėje, už galimybę susipažinti su įvairių profesijų žmonėmis.