• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Metraštis
Didžiojo velykinio margučio kūrimas

Didžiojo velykinio margučio kūrimas

          Velykos – pavasario atgimimo  šventė.  Jos laukdami, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos pradinių klasių mokiniai įsitraukė į labdaros ir paramos fondo ,,Švieskime vaikus” organizuotą projektą ,,Didysis margutis”. 

          Pradinių klasių mokytojos  smagiai ir žaismingai padėjo vaikams suvokti, kad Velykų esmė – ne tik marginti kiaušiniai, kad ir kokie gražūs jie būtų, bet ir tai, kad ši šventė yra labai sena, ją švenčia krikščionys. Prieš mokinių pavasario atostogas integruotų pamokų metu buvo aptartos Velykų laikotarpio senosios lietuviškos tradicijos, margučių dažymo būdai, prisiminti įvairūs linksmi žaidimai. Vaikai kartu su mokytojomis sukūrė daug įspūdingų velykinių kompozicijų. Vieni margino kiaušinius, kiti kūrė stalo dekoracijas, lipdė iš plastilino, karpė karpinius, klijavo, konstravo, pynė.

          Grįžę į mokyklą po atostogų mokiniai dalyvavo projekte ,,Velykų sulaukus”. Ugdytiniai gamino iš vienspalvių servetėlių gėlės žiedus ir juos suklijavo į didįjį velykinį margutį, kuris iškeliavo projekto organizatoriams. Vyko margučių ridenimo varžybos, kuriose kiekvienos klasės nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais.

          Velykos – vilties, tikėjimo ir prisikėlimo šventė. O gauti dovanų – visada malonu. Prizas mokyklai už dalyvavimą projekte – 287 gražios spalvingos vaikiškos knygutės.

 

Alma Baltutienė, Rolanta Leškauskienė,

pradinių klasių mokytojos, renginio organizatorės

Skip to content