• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Metraštis
Šventė, skirta Lietuvai

Šventė, skirta Lietuvai

          Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje kovo 10 dieną 7-8 klasių mokiniai dalyvavo šventėje ,,Lietuva brangi“, kuri buvo skirta pagerbti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.      Renginį pradėjo 1b klasės skaitovas Jokūbas Abraitis, jautriai padeklamavęs eilėraštį, skirtą Lietuvai. Šventės vedėjai šeštokai svarstė ir žiūrovams siūlė pamąstyti, kas yra Lietuva, kokia Kovo 11-osios reikšmė mūsų tautai.

          Mokyklos direktorė Auksė Rasilavičienė, sveikindama progimnazijos bendruomenę su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, ragino mylėti, gerbti, džiaugtis ir saugoti savo šalies laisvę, mokinius skatino atskleisti savo gabumus, kad galėtų kurti ateities Lietuvą. Tradiciškai mūsų mokykloje kasmet gabiausiam aštuntos klasės mokiniui per Kovo 11-osios minėjimo šventę įteikiama profesoriaus K. Mateckio premija. Progimnazijos direktorė Auksė Rasilavičienė bendruomenės nariams pasiūlė tylos minute pagerbti 2021 m. lapkričio 12 dieną mirusį mūsų kraštietį K. Mateckį – architektūros profesorių, habilituotą mokslų daktarą, mūsų mokyklos buvusį mokinį, kuris nuo 2015 m. yra įsteigęs piniginę premiją pažangiausiam aštuntos klasės mokiniui.

          Šiemet premijos nominantės buvo 3 merginos: Beatričė Smilgytė (8b kl.), Erilė Šliupaitė (8b kl.) ir Akvilė Liaudanskaitė (8a kl.). Direktorės pavaduotoja ugdymui Sandra Petkuvienė, šios šventės organizatorė,  pristatė kiekvieną kandidatę, jos pasiekimus, laimėjimus ir paskelbė, kad 2022 m. profesoriaus K. Mateckio premija komisijos sprendimu yra skiriama 8a klasės mokinei Akvilei Liaudanskaitei. Šventėje dalyvavusi LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė pasveikino Seimo narės vardu visas premijos nominantes  ir perdavė labai prasmingas dovanas – Lietuvos trispalvę vėliavą, knygas. Ada Grakauskienė teigė, kad tik laisvas žmogus gali kurti, linkėjo visiems taikos, giedro dangaus. Istorijos mokytojas Gitanas Miknius mokiniams glaustai priminė Lietuvos istorijos svarbiausias datas, ragino būti pilietiškais, vieningais, prasmingai naudotis laisve.

          Šventės ,,Lietuva brangi“ dalyviams lietuvių liaudies tautinius šokius šoko 2b klasės mokiniai, o ketvirtokai padainavo dainą, skirtą Lietuvai. Renginio pabaigoje skambėjo ,,Mokyklos daina“, kuri sujungė visus bendruomenės narius.

Alina Šimkevičienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos mokytoja

Skip to content