• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Metraštis
Septintokų veiklos STEAM centre

Septintokų veiklos STEAM centre

          Gruodžio 2 d. 7b klasės mokiniai su matematikos-fizikos mokytoja Aurelija Kiršiniene ir klasės vadove Lina Dovtartiene vyko į Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos STEAM centrą. Berniukai ir mergaitės dalyvavo skirtingose edukacinėse veiklose.

          Mergaitės turėjo progą pačios pasigaminti kūno dezodorantą bei sužinoti apie makiažo priemonių paskirtį, rūšis, sudėtį. Buvo labai smagu, kad tai, ką pasigaminome, galėjome parsivežti namo. Mūsų gaminių sudėtis buvo vienoda, tačiau galėjome išsirinkti skaniausiai kvepiantį eterinį aliejų. Klasės mergaitėms labiausiai patiko citrinų ir apelsinų eteriniai aliejai. Vėliau apskaičiavome, kiek procentų gaminyje sudarė kiekviena medžiaga. Mūsų gaminyje daigiausiai buvo gamtinės kilmės medžiagų. Taip pat sužinojome kiekvienos sudedamosios medžiagos kilmę. Apskaičiavome gaminio išlaidas ir nustatėme, kiek galėtų kainuoti mūsų dezodorantai.

          7b klasės berniukai per  tiriamųjų darbų užsiėmimą ,,Robotų programavimas. Navigacija labirinte“,  naudodamiesi IT, matematikos, fizikos, technologijų žiniomis, pasitelkę į pagalbą loginį mąstymą, mokėsi sukurti nesudėtingą roboto valdymo programą, pagal kurią robotas įveikė nesudėtingą labirintą ir pasiekė jam nurodytą tikslą. Vaikinai labai aktyviai įsitraukė į veiklą, net lenktyniavo, kuriam pavyks suprogramuoti roboto judėjimą kuo tiksliau. Daugumai mokinių pavyko atlikti užduotį ir priversti robotą pasiekti jam nurodytą tikslą.

          Visiems septintokams labai patiko šios STEAM veiklos: buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga, nes įgytas žinias galėjome pritaikyti praktiškai.

Gabrielė Dovtartaitė, 7b kl. mokinė,

,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė

Skip to content