• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Metraštis
Paminėta Lietuvos žydų genocido diena

Paminėta Lietuvos žydų genocido diena

          Rugsėjo 23-ąją dieną minima Lietuvos žydų genocido diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1943 metais būtent tą dieną buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Nuo 1990 metų tradiciškai ši diena minima visoje Lietuvoje. Daug žydų tautos žmonių nuo seno gyveno ir Lietuvoje. Skaitydami istorijos puslapius, sužinojome, kad būta mūsų tautiečių, kurie, rizikuodami savo gyvybe, slėpė ir gelbėjo žydus, kurie gyveno šalia jų miesteliuose ir kaimuose. Žinoma, labai gaila, kad būta lietuvių, kurie prisidėjo prie žydų genocido.

          Kiekvienais metais rugsėjo 23-ąją dieną istorijos mokytojas Gitanas Miknius su mokiniais vyksta į Kuršėnų žydų senąsias kapines, esančias Pavenčiuose.  Šiemet su juo kartu vyko būrelis 7b klasės mokinių. Atvykę į kapines, mes prisirinkome daugybę kankorėžių ir iš jų sudėliojome menorą. Tai vienas iš žydų simbolių, septynšakė žvakidė. Istorijos mokytojas mums plačiau papasakojo apie Kuršėnų miesto žydų likimą.

          Mokiniams yra labai svarbu žinoti ne tik pasaulio, savo šalies, bet ir gimtojo miesto istoriją. Prasminga, kad mūsų mokyklos mokiniai taip pat prisideda prie Kuršėnų miesto atminties saugojimo.

Gabrielė Dovtartaitė,

7b klasės mokinė, ,,Jaunųjų žurnalistų“ būrelio narė

Skip to content