• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.

Nuotolinio seminaro Maltoje įspūdžiai

          Balandžio 24 d. dalyvavau „eTwinning“ programos tarptautiniame vienos dienos virtualiame seminare „Medijų raštingumas ir dezinformacija“, kurį organizavo Nacionalinė Maltos „eTwinning“ paramos tarnyba. Teikiau paraišką Švietimo mainų paramos fondui ir laimėjau galimybę dalyvauti seminare kartu su 4 mokytojomis iš Lietuvos. Seminare dalyvavo net 52 mokytojai iš 12 Europos šalių.

          Seminaro metu Sabrina Vorbau pasakojo apie informacijos gausą internete ir paaiškino, kaip reikėtų išmokti joje nepasiklysti nei mokytojams, nei mokiniams. Buvo kalbama su kokiais iššūkiais susiduria pasaulis pandemijos metu. Maria A. Margo pristatė Twinspace platformą ir jos galimybes. Šioje platformoje pedagogai gali užmegzti daug naujų kontaktų. Susipažinau su dar keliomis naujomis platformomis, kurios yra saugios vaikams ieškant reikalingos informacijos. Wendy Decells pristatė keletą internetinių įrankių, kurie padeda paįvairinti pamokas. Taip pat Maltos mokytojai ambasadoriai, Melanie Cini ir Mario Xerri, trumpai pristatė du jų sėkmingiausius praėjusių metų projektus, skirtus skaitmeniniam mokinių raštingumui gerinti. Medijų raštingumas yra skirtas ugdyti mokinių ir mokytojų kritinį ir kūrybinį mąstymą, plėsti skaitmeninės žiniasklaidos ir masinės kultūros suvokimą, surasti, išanalizuoti, įvertinti ir patiems sukurti norimą žinutę įvairiuose medijų kanaluose.

          Seminaro metu, naudojantis Padlet platforma, susipažinau su mokytoja Małgorzata Piłat iš Lenkijos ir abi užregistravome trumpalaikį projektą „Tasty region“, kuris vyks gegužės ir birželio mėnesiais. Dviejų – Lietuvos ir Lenkijos – mokyklų mokiniai ruoš pranešimus apie savo šalį ir gimtąjį miestą, tradicinius patiekalus, bendraus virtualiai ir gamins pasirinktus valgius. Projekto pabaigoje bus sukurta veiklą ir įspūdžius atspindinti elektroninė knyga. Mokiniai taip pat bus supažindinti su saugaus elgesio internete galimybėmis, nes tobulinti mokytojų ir mokinių skaitmeninį raštingumą yra svarbus eTwinning programos tikslas.

Sandra Petkuvienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Skip to content