• 8-41-581636
  • anglickio.pm@gmail.com
  • Kapų g. 9, LT-81154, KURŠĖNAI ŠIAULIŲ R.
Metraštis
2020 ŠVENTINIS ŠURMULYS INŽINERINĖSE KLASĖSE

2020 ŠVENTINIS ŠURMULYS INŽINERINĖSE KLASĖSE

Labai laukiame didžiųjų žiemos švenčių, kurios mums sukuria linksmą, pakilią, šventišką nuotaiką ir didelį norą visa tai atskleisti ir pasidalinti su kitais. Lapkričio – gruodžio mėnesiais pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai vykdė inžinerinius projektus „Kalėdų miestelis“, „Kalėdinė eglutė“, „Sniego savybės, formos, spalvos“. Pamokų metu gamino įvairias kalėdines dekoracijas: snaiges, žaisliukus, kūrė žiemos peizažus panaudodami įvairias netradicines medžiagas.  Pradinių klasių mokytoja Daiva Samuilienė ir inžinerijos mokytoja Deimantė Semaškienė mokykloje surengė mokinių kūrybinių darbų parodas. Darbeliai ne tik papuošė mokyklos erdves, bet ir sukūrė mokykloje šventinę nuotaiką.

7b klasės mokiniai per inžinerijos pamokas, dirbdami ir bendradarbiaudami grupėse, sukūrė „Kalėdinius miestelius“. Jie naudojo netradicines medžiagas, antrines žaliavas.  5b klasė sukonstravo kalėdinę eglutę iš sulankstytų popierinių kubų. Vienas kubas sujungiamas iš šešių detalių, mokiniai sulankstė net 510 detalių. 6a klasės ugdytiniai kūrė snaiges iš šiaudelių, išbandė įvairius jungimo, tvirtinimo būdus ir komponavimo galimybes. 1b klasės mokiniai vykdė tiriamąją veiklą su užšalusiais ledo gabaliukais ir žiūrėjo, kaip greičiau su druska ar be jos tirpsta ledas. Taip pat vaikai kūrė kalėdinius atvirukus „Eglutė“, gamino dovanų maišą. 2a klasės ugdytiniai konstravo Advento kalendorių. Kiekvienas mokinys padarė traukinį iš mažų dalelių, kurias vėliau sujungėme į bendrą kompoziciją. Klasės sieną papuošė žaismingas, linksmas  kalėdinis traukinukas. 3c klasė vykdė projektą „Gintaras – Lietuvos auksas“: atliko įvairius bandymus su gintaru, žiūrėjo, kokių savybių turi gintaras, ar skęsta, ar šyla. Per inžinerijos pamokas mokiniai papuošė kalėdinius žaisliukus gintarais ir pakabino juos ant netradicinės eglės. Vykdydami projektą „Sniego savybės, formos, spalvos“, mokiniai šaldė ledo gabaliukuose gėles, augalų šakeles. Pastebėjome, kad sušalusios gėlės  ilgiau išlaiko savo gražią formą. Užšalusiais  ledo gabaliukais papuošėme eglutę mokyklos teritorijoje. Mokiniai stebėjo, kaip tirpsta ledas ir susidaro kondensatas, atliko eksperimentą su apšalusiu stikliuku,  stebėjo, kaip  šaldamas vanduo nupiešia ant stiklo nuostabias snaiges.

Projektas „Sniego savybės, formos, spalvos“ sujungė visą  mokyklos bendruomenę. Vyko kalėdinės dirbtuvės, kuriose buvo kerpamos, dažomos snaigės, jomis papuošta mokykla.  

 

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos

mokytojos Deimantė Semaškienė ir Daiva Samuilienė

Skip to content